Penzion Kroměříž Hrozen
Penzion Hrozen ubytování Kroměříž Aktuální počasí částečně oblačno
Aktuální počasí
Denní tepl.: 3 °C
Noční tepl.: -4 °C
Vítr: 16 m/s
 
Doporučte tyto stránky:

Penzion Hrozen / Kroměříž

Penzion Hrozen se nachází v samém srdci historického centra města Kroměříže, přímo na Riegrovo náměstí. Město Kroměříž bylo založeného v roce 1260 olomouckým biskupem Brunem ze Šauenburku. Díky množství památek a bohaté historii je město Kroměříž známé i pod pojmem „Hanácké Athény“.

Ubytování
Penzion Hrozen Kroměříž nabízí celoročně ubytování v objektu historické zástavby. Ubytování je hostům k dispozici v pěti dvoulůžkových pokojích o celkové kapacitě 10 lůžek. Ke standardnímu vybavení pokojů patří koupelna se sprchovým koutem, WC, televize, satelit. Internetové připojení WIFI je v celém objektu penzionu Hrozen. V ceně každého pokoje je započítáno jedno z bohatých snídaňových menu dle výběru hosta.

Vinotéka
Součástí penzionu Hrozen je stylová vinotéka Zlatý Hrozen. Vinotéka Zlatý Hrozen navazuje na tradici prodeje vína v objektu z předešlých let. Motto majitele a provozovatele vinotéky Zlatý Hrozen je kvalita za rozumnou cenu a spokojenost zákazníků. Vinotéka Zlatý Hrozen nabízí vína, která splňují všechny požadavky klasifikace vín stanovené vinařským zákonem.

Okolí
Centrum Kroměříže nabízí bohatý výběr restaurací rozličného kulinářského zaměření. Za shlédnutí stojí pamětihodnosti, kterými se město Kroměříž pyšní, jako je Kroměřížský zámek a k němu patřící Arcibiskupské vinné sklepy, které produkují širokou škálu výběrových vín, gotický chrám sv. Mořice s kapitulou z roku 1260, kostel Panny Marie, který byl v r. 1736 přestavěn na barokní, biskupská mincovna založena v r. 1665, květná zahrada z téhož roku, nebo Podzámecká zahrada zřízená při Kroměřížském zámku.

Kroměřížský zámek
V r. 1998 byl Kroměřížský zámek a zahrady připsán na listinu světového kulturního dědictví Unesco. Díky zámku pyšnícím se zejména rozsáhlou sbírkou obrazů, dvěma rozsáhlým zahradám, zrekonstruovanému historickému středu města, kostelům a jiným pamětihodnostem patří Kroměříž mezi vyhledávané turistické lokality.
Penzion Kroměříž Hrozen - disponuje vinárnouPenzion Kroměříž Hrozen -  je k dispozici připojení na internetPenzion Kroměříž Hrozen - Televize umožňuje příjem satelitních programůPenzion Kroměříž Hrozen - Pokoje jsou vybaveny televizoremPenzion Kroměříž Hrozen - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPenzion Kroměříž Hrozen - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletou